от 18.00 часа

Сашо Ангелов подаде оставка след 2:4 срещу Монтана

Монтана спечели дербито на Северозапада, побеждавайки "Ботев" на стадион "Хросто Ботев" във Враца с 4:2 в един луд, луд мач. След края на двубоя старши-тренорът на домакините Сашо Ангелов хвърли оставката си, а ръководството на новака в елита я прие и започна да му търси заместник. Повече от 6 500 зрители дойдоха да видят качествен футбол, но не останаха доволни заради загубата на любимците си.

Врачани започнаха по-мотиривани срещата и в 12-та минута Ивайло Данчев изведе Иван Коконов сам срещу вратаря на гостите Христо Иванов, но стражът парира удара на нападателя. Монтана откри резултата в 21-та минута, когато Луис Едуардо изведе Борис Кондев зад гърба на отбраната на доакините и нападателят търкулна кълбото зад Веселин Цветковски. Въпреки бурните протести на "зелените" за засада, "Ботев" започна играта от центъра. Постепенно врачани се оттърсиха от шока и притиснаха монтанци. Между 38-та и 44-та минута Бранимир Костадинов – 3 пъти, Коконов и Данчев бяха близо до изравняването, но не успяха да вкарат. Вместо това в самия край на полувремето Александър Дюлгеров проби отдясно, центрира прострелно и Едуардо технично вкара за 0:2. На почивката треньорът на домакините реагира с две бързи смени, като извади от игра Симеон Мечев и Жозе Ненем, вкарвайки на тяхно място Митко Ценовски и Асен Чалъков. Домакините започнаха вихрено и за 2 минути изравниха резултата – първо Траянов с глава проби отбраната на гостите за 1:2 в 46-та минута, а в следващата минута Ивайло Данчев наказа нова грешка на "синята" отбрана за 2:2. Врачани продължиха да притискат гостите, но липсата на умения у Коконов в 60-та и 61-та минута лишиха домакините от ново попадение и пълен обрат на резултата. Вместо това Монтана вкара 2 нови гола в рамките на 5 минути и окончателно уби интригата в срещата. В 64-та минута Янко Сандански реализира за 2:3 след ювелирна контра атака на гостите, а Луис Едуардо сложи точката на спора в 69-та минута, когато за пореден път направи сешен десния бранител на врачани Руслан Кунг и препарира Цветковски за 2:4. В заключителните минути домакините опитаха с щурм на отчаянието да излязат с по-почетен резултат. Но това даде възможности пред гостите да превърнат победата си по-внушителна. Добре че бяха точните прояви на Цветковски, който в добавеното от съдията 3-минутно продължение пожертвователно спаси два чисти гола след удари на резервите Мичев и Тодоров.
По публикацията работи: Жоро Александров