Баскетболистките на Монтана изиграха най-добрата си среща тази година

Баскетболистките на Монтана победиха с 81:68 точки у дома новака "Хасково 2012" в мач от 20-ия кръг на Националната лига при жените. Момичетата на треньора Славко Димитров изиграха най-добрата си среща тази година.

Монтана започна изненадващо без Олена Самбурска и Милена Томова. Играта тръгна кош за кош още от началото. Домакинките успяваха да поведат с 4-5 точки, след което "Хасково" ги настигаше. След първите 10 минути Монтана водеше с 27:20 точки. В следващата част за домакинките влязоха Томова и Самбурска и играта им още повече потръгна. На почивката Монтана имаше крехък аванс от 5 точки – 48:43. Това предвещаваше интересен сблъсък и след подновяването на играта с много неизвестни.

Момичетата на Димитров постепенно увеличаваха преднината си. 30 секунди преди последната четвърт за 5 лични нарушения напусна Алма Ковачевич от "Хасково". Много силни минути за Монтана записа Катя Кордова, която отлично се сработи със Самбурска. След кош на Радмила Нешева монтанчанки постигнаха и най-голямата си преднина в срещата от 17 точки – 79:62 малко повече от минута преди края. Кордова бе най-резултатна за победителките с 18 точки, Нешева завърши с 16. За "Хасково" 24 отбеляза Амра Мехмедич. В зала "Младост" мача изгледа президентът на федерацията по баскетбол Георги Глушков, заедно с кметът на Монтана Златко Живков. Монтана и Хасково има да изиграят още три мача. Два от тях са за купата на България на 13 и 17 февруари.