2:0 победи за "Дунав 8806" срещу "Монтана" в полуфиналите на НБЛ при жените

"Дунав 8806" победи "Монтана" с 64:59 /10:23, 21:15, 16:13 и 17:8/ точки във втория мач от полуфиналната серия в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе. Георги Божков избра първи за русенки да играят Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Кристина Сантяго, Мерике
Андерсон и Радостина Димитрова. Отборът на "Монтана" започна в състав Камелия Михалкова, Катя Кордова, Милена Томова, Радостина Славова и Олена Самбурска.

Гостите водеха в първите две части, като дори в началото на втората четвърт преднината им достигна 16 точки разлика - 26:10. През третата част дунавки успяха да се върнат в мача, като в  края успяха да намалят преднината на монтанки на 4 точки - 47:51. Минута след началото на последната част русенки успяха да изравнят в резултата и да поведат след кош на Кристина Сантяго
- 52:51. До края домакините бяха по-точни и успяха да победят - 64:59.

За отбора на "Дунав 8806" с най-много точки - 22, се записа Мерике Андерсон, а Кристина Сантяго отбеляза 15. От "Монтана" най-резултатна беше Радостина Славова, която вкара 19 точки, а 13 отбеляза Олена Самбурска.