ОФК "Бдин" и "Локомотив" Мездра направиха 2:2

ОФК "Бдин 1923" Видин и "Локомотив" Мездра завършиха 2:2 в контрола, играна на градския стадион в железничарския град. Срещата бе втора проверка за възпитаниците на старши треньора на видинчани Любен Любенов.

Ето съставите, с които двамата треньори започнаха срещата:

За "Бдин 1923" - 1 Валентин Георгиев, 19 Ангел Цолов, 44 ивайло Иванов, 93 Станислав Георгиев, 17 Владислав Ганчев, 7 Георги Тодоров, 88 Калоян Цветков -капитан, 77 Ангел Каишев, 11 Борислав Борисов, 99 Александър Иванов, 9 Денис Николов. Като смени през второто полувреме треньорът Любен Любенов включи - 6 Владимир Венелинов, 22 Серафим Христов, 10 Мартин Михайлов и 8 Павел Павлов.

За "Локомотив Мездра" - 1 Христо Матев, 4 Цветко Иванов, 18 Петър Василев -капитан, 15 Стоян Димов, 99 Явор Янков, 11 Цветомир Валериев, 22 Александър Миков, 19 Николай Ганчев, 8 Иван Мишев, 18 Борис Петков, 29 Красимир Георгиев.

През второто полувреме треньорът Николай Нинов смени всичките си 23 -ма играчи, като пусна и дошлите на проби македонци Аднан Куртиши и Дарко Ангеловски.Отсъстваше играещият пом. треньор Иван Редовски и завърналият се от Германия Петър Златков.

Началото бе по- добро за домакините, които поведоха с 2:0 с голове на отличния Красимир Георгиев в 18 и 25 минути. В 21 минута домакините удариха последователно два пъти гредите, а Георгиев пропусна в 26 минута. След 30-та минута гостите натиснаха и след груби грешки в защитата на домакините намалиха на 2:1 чрез Денис Николов в 34 мин., а Борислав Борисов изравни в 40-та минута. През второто полувреме видинчани имаха превес, но Борисов и Николов направиха няколко пропуска и така срещата завърши 2:2.

"Получи се здрав мач. Определено първото полувреме домакините владееха инициативата. Според мен това ще са най-добрите отбори в Северозападната "В" група от есента.", каза след мача старши треньора на "Бдин 1923" Любен Любенов.

По публикацията работи: Петко Котларски