Волейболният "Монтана" загуби гостуването си на "Нефтохимик"

Волейболистите на Монтана паднаха с 1:3 гейма при гостуването на Нефтохимик /Бургас/ в мач от 7-ия кръг на Суперлигата при мъжете. Така момчетата на треньора Северин Димитров не успяха да счупят каръка да бият "нафтата" у дома. Най-оспорвано премина първата част. В нея водачеството се сменяше непрекъснато. Монтанци първи имаха възможност да затворят гейма, но пропиляха шанса си. Така след 26:24 точки Нефтохимик поведе с 1:0 гейма. Това до някъде реши и изхода от мача. Следващата части домакините ги спечелиха след 25:20 точки. Волейболистите на М онтана се окопитиха и взеха третия гейм след 25:18 точки. В следващия обаче не успяха да повторят добрата си игра и след 25:21 точки Нефтохимик спечели гейма и срещата с 3:1. Петров и Николос бяха най-резултатни за домакините с 21 и 17 точки. За Монтана Венци Рагин отбеляза 16, а 14 добави Кирчев. С актив от 13 точки монтанци са на 4-то място във временното класиране.
По публикацията работи: Любо Андреев