"Рома" затвърди второто си място с три гола срещу "Сампдория"

"Рома" поде "Сомпдория" с класическото 3:0
Отборът на "Рома" победи с категоричното 3:0 "Сампдория" в мач от 24-тия кръг на италианския футболен шампионат.

"Рома" продължава да бъде на второ място в серия "А" с 54 точки - на 9 точки след лидера "Ювентус" (Торино) и  на четири точки пред третия "Наполи". "Рома" има и един мач по-малко.

Точно преди почивката - в 44-тата минута, "Рома" поведе с гол на Матия Дестро, който след ъглов удар с глава изпрати топката в
мрежата на гостите. В 54-тата минута Миралем Пянич изпълни отлично фаул от около тридесетина метра и резултатът стана 2:0 за "Рома".

В 57-ата минута Матия Дестро отбеляза своя втори гол в мача след отлично подаване на Жервиньо.

"Сампдория" доигра мача с десет души, след като защитникът Даниеле Гасталдело получи втори жълт и респективно червен
картон.

"Сампдория" е на 12-о място във временното класиране на италианското футболно първенство с 28 точки в актива си.