Баскетболистите на "Левски" и "Балкан" ще играят пети мач

Баскетболистите на "Левски" победи гостуващия "Балкан" (Ботевград) с 88:84 (22:19, 29:25, 11:31, 26:9) точки и изравни на 2:2 резултата в полуфиналната серия от плейофите на Националната баскетболна лига .

Играе се до три победи от пет мача. Решителната пета среща е в понеделник от 19.00 часа в Ботевград.

Един от най-добрите играчи на "Балкан" Иван Лилов получи контузия в крака още в 19 секунди на мача. Той изкълчи глезена си и не се върна в игра, а след края на двубоя стана ясно, че има и проблем с коляното и няма да играе в петия двубой.

"Левски" започна мача със серия от 11:0, но "Балкан" направиха обрат - 19:18. След тройка на Брендън Хийт със "сирената" "сините" спечелиха частта с 22:19.

Във вторите 10 минути домакините поведоха с 38:24, а на почивката имаха преднина от 51:44.

Играчите на "Балкан" изиграха страхотна трета четвърт. Първо те записаха 23:7 и поведоха с 67:58, а преди финалните 8:33 минути имаха аванс от 80:65.

Възпитаниците на Константин Папазов се хврълиха на щурм и след 22:7 поведоха с 84:82 три минути преди края.

Драмата настъпи в последните секунди при 84:84. Лайънъл Чалмърс вкара кош, след това Павел Маринов пропусна за гостите, а накрая Чалмърс отбеляза и два наказателни удара.

За "Левски" Лайънъл Чалмърс беше най-резултатен с 28 точки, 8 борби и 6 асистенции. Брендън Хийт добави 17 точки, а с 15 точки и 9 борби завърши Николай Върбанов.

За гостите по 19 точки отбелязаха Станимир Маринов и Ноа Далман, а с 13 точки и 8 борби се отличи Павел Маринов.