Иран и Нигерия завършиха 0:0

Иран - Нигерия

Съставите на Иран и Нигерия завършиха 0:0 в мач от шеста група на Световното първенство по футбол в Бразилия и това беше първият равен мач от началото на шампионата и първият мач без голове.

Мачът започна с натиск на нигерийските футболисти и още в 8-ата минута топката се озова в мрежата на иранския вратар Алиреза Хагиги, но главният съдия Карлос Вера от Еквадор не призна гола, а отсъди нарушение срещу Хагиги. Ще се запомни и изпълнението на Ахмед Муса в 30-ата минута, когато нигерийският нападател изпълни фаул от около 30 метра по диагонал и когато всички очакваха центриране, той стреля във вратата, като топката тупна коварно. Иранският вратар Алиреза Хагиги обаче с плонж успя да избие в ъглов удар.

А отборът на Иран стигна до първото си положение за гол в 33-тата минута, когато след изпълнение на ъглов удар нападателят Реза Гочанейхад стреля с глава от 5-6метра, но нигерийският вратар Винсънт Енияма с плонж на самата голлиния изби удара на Реза. През второто полувреме отново шампионът на Африка за 2013-а година Нигерия доминираше на терена и търсеше благоприятна развръзка, но нигерийците разчитаха предимно на далечни центрирания, които не носеха резултат. А и теренът на стадион "Баишада" в двумилионния южен град Куритиба с всяка изминала минута ставаше все по-тежък и логично последният съдийски сигнал на Карлос Вера прозвуча при резултат 0:0.