от 07.00 часа

"Байерн" Мюнхен оцеля в Мьонхенгладбах

"Борусия" М -"Байерн"

"Борусия" Мьонхенгладбах и "Байерн" Мюнхен завършиха 0:0 в последен мач от 9-ия кръг на германското първенство по футбол. Равенството остави "Байерн" на върха в класирането с 4 точки преднина пред тима от Мьонхенгладбах, който заема втората позиция с равни точки и по-добра голова разлика от "Волфсбург" и "Хофенхайм".

Баварците трябва да благодарят на своя вратар Мануел Нойер, който спаси тима от първа загуба за сезона. Домакините доминираха през целия мач и повече могат да съжаляват, че не взеха трите точки. "Байерн" първи беше близо до гола, но Давид Алаба удари греда в 10-ата минута. Най-доброто положение за Мьонхенгладбах през първата част се откри в 34-тата минута, когато Макс Крузе се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Нойер. След почивката отново вратарят на Байерн бе главно действащо лице. Той впечатли в 55-ата минута, когато с една ръка спаси удар на Андре Хан. До края Нойер на два пъти спаси и удари на Рафаел и така опази мрежата си суха.