"Рен" с измъчена победа като домакин на "Лориан"

"Рен" записа 6-ти мач без поражение след 1:0 срещу "Лориан"

Бразилският нападател Педро Енрике се разписа в 89-ата минута и осигури успеха на "Рен" с 1:0 над намиращия се в опасната зона "Лориан". Двата отбора спретнаха истинско бретанско дерби в началото на 13-ия кръг, а домакините регистрираха шести мач без поражение. С новите три точки, които прибавиха, играчите на "Рен" са на 7-ото място в класирането с общо 19, на 9 от лидера "Олимпик" Марсилия. Гостите от "Лориан" остават с 10 и се намират на 18-а позиция от 20 отбора.

Крилото Пол-Жорж Нтеп определено беше играч на мача и направи разликата между двата отбора. Той получи топката на левия фланг, преодоля защитника Йоан Вахтер, стрелна се напред и центрира на задна греда, където Педро Енрике само насочи топката в мрежата, отбелязвайки втория си гол за сезона.

Гостите опитаха през по-голямата част от мача да заложат на здрава защита и наситена средна линия, разчитайки на бързината на Джордан Айю и на статичните положения на алжиреца Мехди Мостефа.