Бербатов вкара за успеха на "Монако"

Димитър Бербатов се разписа при победата на Монако над гостуващия Ланс с 2:0 в мач от 16-ия кръг на френското футболно първенство.

Бербатов беше повален в наказателното поле Жером Льо Моан и сам реализира отсъдената дузпа в 63-ата минута, за да даде аванс на домакините.

Така той вкара трети си гол за сезона в Лига 1, като отбеляза попадение за първи път от 30 август.

Монако остана с 10 души на терена след директен червен картон на бразилския защитник Уолъс за нарушение срещу Бенжамен Бурижо в 34-ата минута.

Малко след гола на Бербатов гостите имаха шанс да изравнят от нова дузпа, но ударът на Пиерик Валдивия беше отразен от вратаря Даниел Субашич, а при добавката Валдивия стреля над гредата.

Тимът от Княжеството си гарантира успеха с второ попадение на Яник Ферейра Караско в добавеното време.

Така Монако прекъсна серия от четири мача без победа в Лига 1 и се изкачи на осмо място с 23 точки.

Ланс остана в зоната на изпадащите на 18-ата позиция с 14 точки.

Лидерът Олимпик Марсилия стигна само до 1:1 при гостуването си на Лориен.