"Байерн" Мюнхен с нов успех в първенството на Германия

Байерн Мюнхен

"Байерн" Мюнхен спечели с 2:0 у дома срещу "Фрайбург" в среща от 16-ия кръг на германското първенство.

Холандският национал Ариен Робен вкара своя гол номер 100 с екипа на германския шампион след пристигането си в баварската столица през 2009-а година. Робен се разписа след подаване на французина Франк Рибери в края на първата част.

Силната игра на "червените" продължи и след почивката и те достигнаха до втори гол чрез Томас Мюлер в 48-ата минута.

Германският национал се разписа с добавка, дошла удар в гредата на Хуан Бернат.

Това е пета поредна победа за гранд от Мюнхен във всички турнири. "Байерн" Мюнхен е с актив от 42 точки на първо място в Първа Бундеслига след последния си домакински двубой за 2014-а година.

Баварците имат 12 точки аванс пред намиращия се на второ място Волфсбург. Фрайбург заема предпоследното 17-о място в класирането с едва 14 точки.