"Ливърпул" на полуфинал за ФА Къп

Блекбърн-Ливърпул 0:1

Ливърпул се класира за полуфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. В преиграване "червените" победиха като гости с 1:0 втородивизионния Блекбърн.

Гостите от Мърсисайд доминираха през по-голямата част от двубоя, но не успяха рано да установят контрол над резултата. Пропуски направиха Филипе Коутиньо и Рахим Стърлинг.

В началото на втората част Блекбърн имаше шансове, да поведе в резултата, но вратарят Симон Миньоле на два пъти се намеси решително.

В 70-ата минута Коутиньо получи топката от Джордън Хендерсън, навлезе в наказателното поле и с точен удар донесе ценната победа в полза на Ливърпул.

В следващата фаза отборът от Мърсисайд ще се изправи срещу Астън Вила. В другия полуфинал носителят на трофея от миналия сезон Арсенал ще срещне Рединг. Двубоите са в Лондон в края на април.