Без Бербатов "Монако" излезе 3-ти във Франция след 3:0 срещу "Каен"

"Монако" постигна класическа победа над "Каен" в мач от френското футболно първенство

"Монако" постигна лесна победа при гостуването си на "Каен" в среща от 32-ия кръг на френското първенство и се изкачи на 3-та позиция в класирането. Българският нападател Димитър Бербатов остана на резервната скамейка при победата с 3:0, която беше прогнозирана от доста медии преди срещата.

Домакините изглеждаха доста под нивото на "Монако", въпреки че също създадоха няколко положения. Антони Мартиал откри резултата в 29-та минута след пробив и пас на Яник Ферейра Караско. Мартиал вкара шесто попадение в последните си шест мача, като този път се разписа зрелищно с удар извън наказателното поле. Ферейра Караско асистира и за второто попадение в мача, което пък наниза Бернандо Силва в 64-та минута. 6 минути преди
края Силва отбеляза още един гол, този път изработен от Мартиал.

"Монако" гостува през новата седмица на "Ювентус" в първи четвъртфинал от Шампионската лига, но може би ще загуби капитана си Жереми Тулалан, който трябваше да напусне терена пет минути след началото на втората част. След мача беше съобщено, че има проблеми в бедрото, но сериозността на контузията тепърва ще се уточнява.

"Монако" има 58 точки, като изпревари с 1 "Олимпик" Марсилия и води с 5 пред "Сент Етиен". Начело е "Пари Сен Жермен" с 62, пред "Олимпик" Лион с