"Литекс" загуби от "Легия" в младежката шампионска лига

Снимка: pfclitex.com

Юношите на Литекс до 19 години загубиха с 1:2 от Легия /Варшава/ в първия си мач от младежката шампионска лига по футбол за играчи, родени след 1 януари 1997 година.

Ловчалии са в така наречения шампионски поток като носители на Купата на БФС.

Гостите от Полша откриха резултата още в 9-та минута чрез Адам Ричковски, който беше оставен непокрит в наказателното поле и с удар от около 15 метра вкара за 0:1.

През второто полувреме футболистите на Литекс изравниха чрез Тонислав Йорданов, който с разстрелващ удар изравни в 51-та минута - 1:1.

Въпреки превъзходството си домакините допуснаха втори гол след спорна дузпа, отсъдена в 83-та минута, която Филип Карбови превърна в победен гол за поляците.

В последните секунди на двубоя ловчалии можеха да стигнат до равенството, но ударът на Александър Георгиев срещна напречната греда.