С равенства приключи 14-ят кръг на Бундеслигата

Отборите на "Байер" Леверкузен и "Шалке" не успяха да се победят в Бундеслигата

Равенства се получиха в последните два мача от 14-ия кръг в Бундеслигата. "Аугсбург" завърши 0:0 с "Волфсбург", който завърши мача с десет души, но пък домакините не успяха да изплуват от зоната на изпадащите. "Байер" Леверкузен и "Шалке" се разделиха при 1:1, като кралскосините излязоха напред в 50-та минута. Ерик-Максим Чупо-Мотинг откри резултата след подаване на Леон Горецка. Но домакините, които се разминаха с гола преди почивката заради удара в гредата на Карим Белараби, стигнаха до точката с автогол на Саша Райтер пет минути преди края. Райтер беше напълно неориентиран и при отбита топка от вратаря Ралф Фаерман, не успя да изчисти.

"Шалке" остава без победа вече пет мача, докато "Байер" Леверкузен има една победа в последните си четири. "Аугсбург" пък избута на последното 18-то място "Щутгарт", но трябва да съжалява за пропуснатата победа заради пропуските на Паел Верхег и Доминик Кор. Гостите от Волфсбург имаха една опасност през целия мач и тя дойде след изпълнение на фаул от Налдо в 52-та минута. Сънародникът му Данте видя червения картон малко преди края на редовните 90 минути.