"Сент Етиен" взе дербито на Източна Франция срещу "Олимпик" Лион

"Сент Етиен" записа победа срещу "Олимпик" Лион с 1:0

"Сент Етиен" спечели дербито на Източна Франция, надвивайки "Олимпик" Лион с 1:0 на своя стадион "Жофруа Гишар". Единственото попадение в мача вкара норвежкият нападател Александър Сьодерлунд в 76-та минута. Той премина през този сезон във френското първенство, след като две години подред беше голмайстор на норвежката лига. Още в първото си появяване в игра той доказа качествата си, след като прониза вратаря Антони Лопеш. Кевин Моне-Паке му даде параболичен пас на 12-ия метър от вратата, а Сьодерлунд с второто докосване я прати в мрежата.

Като цяло срещата премина под доминацията на гостите от Лион, които обаче платиха данък на грешка. До гола си в 76-та минута "зелените" в нито един момент не бяха близо до гол, но подарък от Самуел Умтити позволи на Моне-Паке да пресече и изведе норвежеца. Още в 9-та минута Стефан Руфие трябваше да спасява атрактивно вратата на "Сент Етиен" след удар на Рашид Гезал, а в 43-та удар на Жереми Морел беше закован пред голлинията.