"Монако" с лесна победа срещу "Тулуза"

"Монако" се наложи с 4:0 над "Тулуза" и остана на 2-то място във френското първенство

"Монако" запази 2-то място във френското първенство, след като се наложи с убедителното 4:0 над "Тулуза". "Монегаските" обаче изостават на 21 точки от водача и основен претендент за титлата "Пари Сен Жермен".

Обещаващият португалски полузащитник Бернардо Силва и сънародникът му Фабио Коентрао вкараха преди почивката, като техните голове реално решиха и изхода от мача. Нападателят от Кот д'Ивоар също се разписа, но попадението му беше отменено заради засада. В 28-та минута обаче Траоре подаде на Силва, който от ляво със страхотно изпълнение откри резултата. Секунди по-късно Траоре напусна терена с разтежение в слабините. Коентрао се разписа с глава в 37-та минута за 2:0, след като удар на Гуидо Карильо се отби в горната греда, а топката падна пред Коентрао. Секунди по-късно съдията даде дузпа за гостите, но вратарят Даниел Субашич спаси майсторски удара на Уисам бен Ядер. След почивката Карильо вкара в 71-та минута за 3:0, а резервата Елдер Коща заби нов гол в добавеното време и така оформи разгрома на виолетовите.