"Берое" е последният полуфиналист за баскеткупата

"Берое" отстрани "Спартак" Плевен за Купата след продължение

Отборът на "Берое" е последният полуфиналист на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Любомир Минчев победиха в драматичен мач "Спартак" Плевен със 109:100 точки след продължение (26:16, 12:29, 31:28, 24:20, 16:7). Редовното време завърши 93:93.

Баскетболистите от Стара Загора спечелиха убедително първата част, но на почивката губеха с 38:45. След това плевенчани имаха преднина през цялата трета четвърт и първите пет минути на последнта част. С тройка на Тихомир Желев 5:25 минути преди сирената "Берое" стигна до обрат 80:79.
По-малко от три минути преди края Еврик Гари също вкара тройка за 90:84 за старозагорци. При две секунди до сирената Урош Величкович от "Спартак" беше фаулиран зад центъра от Остин Барнс, реализира трите наказателни удара и изравни резултата 93:93. В продължението "Берое" започна със серия от 8:0, за да поведе със 101:93 и до края не допусна изненада.

За победителите силен мач изигра Еврик Гари, който записа 32 точки и 6 асистенции. Тихомир Желев също добави 23 точки, а Станислав Ваклинов направи "дабъл-дабъл" - 15 точки и 10 борби. Самуел Франсис завърши с 29 точки за плевенчани. Милован Савич се отличи с 20 точки и 8 асистенции, а Александър Груев вкара 18 точки.