Фотографът-пророк, който промени поп културата с интуицията си, работи в сферата на модната, рекламната и художествената фотография и е разпознаваем с уникалния си ексцентричен почерк, изобилстващ от елементи на сюрреализъм. Той е любим фотограф на редица поп звезди, сред които Дейвид Бауи, Майкъл Джексън, Мадона и Еминем. Оценките за Дейвид Лашапел варират от „кичозен сюрреализъм“ или „провокативна гротеска“.
Георги Тошев среща Лашапел на негова изложба на цветя-репродукции на холандски майстори, вплетени в съвременната поп култура. Есенцията на филма е завоят на Лашател към изкуството, времената, в които работата на Лашател започва да се определя като изкуство, разказаха Явор Веселинов и Емилиян Гацов от екипа на продукцията. Те описаха Лашател като изключително земен човек и посочиха, че дори зад сцените на брутално насилие в неговото творчество се крият големи теми, а не цветни, ефектни, кичозни сами по себе си неща.
Дейвид Лашател прави редица пророчески фотосесии, сред които тези на заводски инсталации и пейзажи на опустошени от урагани региони преди ураганът Катрина да порази големи територии. Работя за модни списания, но искам да говоря за нещата, за които не спирам да мисля – например климатичните промени, споделя фотографът в трейлъра на филма.
Една от темите на филма е тъкмо разделението между "високо" и "ниско" изкуство и дали ще разпознаем високото изкуство, ако го видим в поп списание, каза още Емилиан Гацов. В музиката към филма има много бийт-ове, клубен елемент, но се опитах да вкарам и философия, сподели той.Саундтракът извежда художествеността на филма на много по-високо ниво, отбеляза Явор Веселинов. Той допълни, че днес Лашапел се опитва да изобрази все по-глобални теми и страхове.