Пиер-Мишел Ласога с два гола за "Хамбургер" при успеха над "Вердер" с 2:1

"Хамбургер"-"Вердер"

Пиер-Мишел Ласога вкара два гола за отбора на "Хамбургер", който победи с 2:1 "Вердер", подсигури мястото си в Бундеслигата за следващия сезон и остави прекия си конкурент в зоната за плейоф за оставане в елита. "Вердер" е с актив от 31 точки три кръга преди края, докато тимът от Хамбург е десети с шест пункта аванс.

Ласога вкара в петата минута на 104-то северно дерби на Германия. Той се възползва от асистенция на Николай Мюлер и се разписа след пас на далечна греда, а в 32-та минута засече с глава центриране на Матиас Остжолек. Гостите също имаха шансове за гол, но вратарят Ярослав Дробни се намеси на няколко пъти по впечатляващ начин, включително при опасен удар на Клеменс Фриц в 41-та минута. Той пусна един гол, дело на Антони Ужа в 65-та минута, но Вердер не успя да го преодолее за втори път и загуби мача от 31-ия кръг на Бундеслигата.

"Имахме достатъчно възможности да изравним и дори да победим, но не се възползвахме", каза капитанът на гостите Фриц.