Франческо Тоти вдъхнови "Рома" за трудния успех над "Дженоа"

Франческо Тоти

Франческо Тоти вкара четвърти гол за последните четири мача и вдъхнови "Рома" за победата с 3:2 като гост на "Дженоа" в мач от 36-ия кръг на италианското футболно първенство. С победата "Рома" запази шансове за второто място в крайното класиране.

Франческо Тоти влезе на терена в 59-а минута и отново показа, че има още какво да даде на любимия си "Рома". В 77-а минута Тоти изравни за 2:2 с топовен удар от фаул и даде начало на обрата. Малко по-късно отново 39-годишният ветеран стреля мощно от пряк свободен удар, но този път вратарят успя да спаси.

Три минути преди края Един Джеко върна топката към Стефан Ел Шаарауи, който от движение прати топката за трети път във вратата на "Дженоа".

Преди това Мохадем Салах отбеляза първия гол за столичани в 6-а минута, а "Дженоа" обърна за 2:1 след попадения на Панайотис Тахцидис (13) и Леонардо Паволети (65).