от 09.00 часа

"Барселона" с дубъл в Испания след победа над "Севиля" за Купата

"Барселона" спечели Купата на Испания след победа над "Севиля" с 2:0 след продължения

"Барселона" спечели Купата на Испания за рекорден 28-ми път. Каталунците вдигнаха трофея за втори пореден сезон след победа с 2:0 срещу "Севиля" след продължения. Двубоят на стадион "Висенте Калдерон" беше оцветен с 3 червени и 13 жълти картона.

В 36-та минута аржентинският защитник Хавиер Масчерано задържа за фланелката откъсващия се зад защитата Кевин Гамейро и получи директен червен картон. Четири минути след почивката Евер Банега премина през защитата на "Барса" и стреля, но топката срещна лявата греда на вратата, пазена от вратаря Марк Андре Тер Стеген. В 57-та минута Луис Суарес получи контузия и беше заменен от Рафиня, а "синьо-червените" имаха късмет и след опасен удар на Гжегож Криховяк. В 77-та минута Лионел Меси стреля от фаул, но Серхио Рико парира топката, като това беше първият точен удар на каталунците в двубоя. В добавеното време на двубоя аржентинецът Евер Банега получи червен картон заради нарушение срещу откъсващия се на голова позиция Неймар. Вратарят Серхио Рико спаси шута на Лионел Меси при последвалото изпълнение фаул.

В 97-та минута Меси изведе от дълбочина Жорди Алба, левият защитник изпревари Витоло и с техничен диагонален удар от движение реализира първия гол. В 103-та минута Лионел Меси би силно от фаул, но Рико изби шута му. До края на първото продължение стражът на севилци спаси и опасни удари на Жерард Пике и Даниел Алвес. В 117-та минута Неймар стреля отблизо с глава след бърза контра на каталунците, но Рико отново отказа нападателя на Барса. Три минути по-късно Даниел Карисо фаулира Лионел Меси, получи жълт картон, след което протестира бурно срещу съдийското решение и видя червения цвят на картона. В последната 120-та минута Неймар беше изведен от Меси сам срещу Рико и реализира второто попадение на двубоя в Мадрид.