Волейболистите започнаха със загуба в Световната лига

България загуби с 1:3 (25:19, 19:25, 17:25, 20:25) срещу световния шампион Полша в първия си мач от тазгодишното издание на Световната лига по волейбол. В Калининград (Русия) воденият от селекционера Пламен Константинов състав спечели първия гейм срещу "дружина полска", но след това допусна пълен обрат в срещата.

Българският тим стартира силно и с добра блокада и стабилна игра в защита успя да натрупа солидна преднина до втората задължителна техническа пауза. Това беше достатъчно за спечелването на гейма с 25:19.

След силната първа част българския тим игра значително по-колебливо в останалото време до края на двубоя. Това се отрази и върху резултата. "Дружина полска" промени играта си в атака и в отбрана, докато българите допуснаха изключително много грешки при начален удар.

Поляците победиха последователно с 25:19, 25:17 и 25:20 и постигнаха пълен обрат срещу неубедителния състав на България, който не можа да продължи силния си старт на двубоя. Нападателят Цветан Соколов беше най-резултатен за България с 15 точки, а Тодор Скримов добави още 10 точки. Бартош Беднорз реализира 15 точки за състава на Полша.

В събота България играе втората си среща от Световната лига 2016 срещу сърбите. Мачът е от 17.40 часа българско време.

Съставът на България: Георги Сеганов 1 точка, Тодор Скримов 10, Николай Пенчев 5, Светослав Гоцев 6, Виктор Йосифов 3, Цветан Соколов 15, Владислав Иванов-либеро (Методи Ананиев 2, Трифон Лапков, Розалин Пенчев 1, Любомир Агонцев, Мирослав Градинаров 2).