Изабелла Шиникова загуби от Симона Халеп в Букурещ

Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова загуби с 4:6, 3:6 от водачката в схемата Симона Халеп във втория кръг на тенис турнира на червени кортове в  Букурещ с награден фонд 250 хиляди долара. Шиникова оказа сериозна съпротива на именитата си съперничка, но не й достигна класа и приключи участието си в румънската столица след поражение в два сета за час и десет минути игра.

Българката започна силно, спечели първия сет и имаше точка за пробив във втория, която не успя да реализира, а веднага след Халеп проби и поведе с 2:1. Изабелла продължи да се държи достойно, но загуби първата част след 4:6. Във втория сет българката отново поведе, след като взе първия гейм на нула, но след това Халеп намери своя ритъм на игра и взе нещата в свои ръце. Румънката имаше шанс да затвори мача при 5:2 и свой сервис, но допусна пробив. В осмия гейм Шиникова спаси два мачбола, но при третия Халеп приключи мача и се класира за четвъртфиналите, където очаква следващата си съперничка - Данка Ковинич от Черна гора.

Шиникова приключи участието си с 3310 долара от наградния фонд и 30 точки за ранглистата.