Франция победи Италия с 3:1 в Бари

Италия-Франция 1:3

Франция, съперникът на България в световните квалификации по футбол победи Италия с 3:1 в контролна среща играна в Бари

Двубоят на стадион "Сан Никола" бе дебют и за новия селекционер на Италия Джампиеро Вентура, който наследи Антонио Конте след Евро 2016.

Французите поведоха с гол на Антони Марсиал в 17-а минута, но 4 минути по-късно Грациано Пеле изравни.

Оливие Жиру отново даде преднина на "петлите" в 28-а минута.

През второто полувреме Франция стигна до трети гол след хубава акция на Пол Погба и пас към Курзава, който матира Донарума за крайното 3:1 в 81-а минута.

Вратарят на Милан Джанлуиджи Донарума стана най-младият вратар, играл за италианския национален отбор. 17-годишният страж смени легендарния Джанлуиджи Буфон на почивката

Буфон ме посъветва да бъда спокоен, да правя това, което умея и да се забавлявам, каза Донарума след мача.