Автогол носи успех на лидера "Левски"

"Локомотив" ГО – "Левски" 0:1
Снимка: Sportal.bg

"Левски" оглави еднолично класирането в Първа лига след победа с 1:0 като гост на "Локомотив" Горна Оряховица.

Автогол на Мартин Кавдански в края на първата част донесе шеста поредна победа на "сините" в шампионата и тимът е лидер с 20 точки, 3 повече от втория "Дунав".

"Локомотив" Горна Оряховица пък продължава да няма победа от началото на сезона. Тимът е в серия от шест поредни загуби без вкаран гол.

Двубоят, който се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив, започна с минута мълчание в памет на загиналия при инцидент бивш защитник на "железничарите" Костадин Тодоранов.

През първото полувреме двата отбора не сътвориха почти нищо интересно под дъжда в Пловдив.

В добавеното време на първото полувреме "Левски" поведе след нелеп автогол. Сашо Александров центрира от дясно и Мартин Кавдански заби топката в собствената мрежа.

Веднага след почивката "сините" бяха близо до втори гол, но удар на Адениджи бе спасен от вратаря Банков.

В 61-рата минута играчите на "Левски" претендираха за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Николай Христов от "Локомотив", но реферът Стефан Апостолов подмина ситуацията.

Малко по-късно халфът на "Левски" Георги Костадинов стреля опасно пред дъгата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Състави:

"Локомотив" ГО: Николай Банков, Стефан Цонков, Мартин Кавдански, Венцислав Керчев, Димо Атанасов, Николай Христов (90-Янаки Смирнов), Симеон Мечев, Владислав Узунов (82-Любомир Генчев), Манимбу Кифуети (88-Милен Желев), Матиас Курьор, Цветан Генков

"Левски": Боян Йоргачевич, Димитър Пиргов, Александър Александров, Франсис Нар, Джереми де Ноойер, Веселин Минев, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи (90+2-Виктор Генев), Сашо Александров, Мехди Бурабия (66-Божидар Краев), Георги Костадинов (77-Антонио Аниете)