ЦСКА обърна „Левски“ на волейбол

ЦСКА успя да победи "Левски" с 3:2 гейма, след като губеше с 0:2

ЦСКА оглави класирането във волейболното ни първенство при мъжете след като победи с 3:2 гейма „Левски“ в мач от 6-ия кръг.

„Сините“ спечелиха с лекота първия гейм с 25:21, в който предимството им нарасна до четири точки за 18:14 и те го задържаха до края. Втората част премина по идентичен начин и символичните гости отново водеха с четири точки до второто техническо прекъсване, за да спечелят с 25:22, но след този гейм мачът тръгна в тотално обратна посока.

Ивайло Стефанов поведе "армейците" към победа в началото на третата част, в който ЦСКА спечели 8 безответни точки до 19:10 и до голяма степен реши неговия изход – 25:13.

Двата тима изиграха равностоен четвърти гейм, който беше решен с допълнителни разигравания.

„Левски“ изпусна шест възможности да затвори мача, а страхотна атака на Смилен Мляков донесе 33-та точка за домакините и те изравниха резултата, печелейки частта с 33:31.

Тайбрекът започна с бързо 6:1 в полза на "армейците", които завършиха пълния обрат в дербито побеждавайки с 15:10.

ЦСКА дели първото място с отбора на „Монтана“, който победи с изненадваща лекота „Пирин“ (Разлог) с 3:0 гейма.

Останалите резултати: „Черно море“ – „Марек“ 2:3, „Славия“ – „Арда“ (Кърджали) 1:3 и „Миньор“ (Перник) – „Тетевен Волей“ 3:0. На 21 ноември играят „Нефтохимик“ и „Добруджа“.