"Барселона" едва измъкна точката в Сан Себастиан

"Реал" (Сосиедад)-"Барселона"

Шампионът на Испания "Барселона" продължи традицията си да играе трудно като гост срещу "Реал" (Сосиедад), след като завърши 1:1 в Сан Себастиан в мач от 13-ия кръг на испанското футболно първенство. Играчите на Луис Енрике направиха много слаб мач и можеха да си тръгнат дори без точка, ако Карлос Вела не бе пропуснал няколко добри положения.

След скучно първо полувреме, в което опасните положения почти липсваха, домакините отбелязаха първия гол в 53-ата минута, когато Да Силва Вилиан Жозе довкара избития от Мар-Андре тер Щеген удар на Карлос Вела. Шест минути по-късно обаче "Барселона" стигна до изравняването, след като Меси засече ниско центриране на Неймар. В 65-ата минута Луис Суарес вкара топката във вратата на Сосиедад, но голът му бе отменен заради засада.

Десет минути по-късно гредата спаси гостите от "Барселона" след удар на Вела, а секунди след това Хуанми отбеляза, но попадението му бе отменено заради засада. В 84-тата минута Вела направи нов пропуск, с който можеше да донесе победата на тима си.

Със спечелената точка "Реал" (Сосиедад) излезе на пето място в класирането с 23 точки. "Барселона" има 4 повече и се намира на второ място в класирането, но изостава на 6 от големия си съперник "Реал" (Мадрид), който е с 33.

Първото "Ел Класико" за сезона е след само седмица.