Българската щафета с 11-о място в Поклюка, победител е Франция

Българската щафета с 11-то място в Поклюка, победител е Франция

Щафетата на България в състав Красимир Анев, Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Антон Синапов завърши на 11-то място в старта за сезона от световната купа по биатлон, който се проведе в словенския зимен център Поклюка. На първи пост Анев и на трети пост Герджиков стреляха без грешка, докато Антон Синапов на втори и Владимир Илиев на четвърти използваха по два допълнителни патрона, но никой от тях не влезе да прави допълнителни обиколки.

Първото място спечелиха биатлонисти на Франция в състав Жан Гийом Беатри, Кентен Фийон Мале, Симон Дестьо и Мартен Фуркад. "Петлите" използваха седем допълнителни патрона, като оставиха на почти 16 секунди тима на Русия (Максим Цветков, Антон Бабиков, Матвей Елисеев, Антон Шипулин), който остана втори с една наказателна обиколка и шест допълнителни патрона. Третото място на почетната стълбичка зае германската щафета (Ерик Лесер, Матиас Дорфер, Бенедикт Дол, Зимон Шемп), останала на 21 секунди от победителите и използвала цели 11 допълнителни патрона.