Победа и равенство в турнира за купата на африканските нации

Конго започна с победа участието си в турнира за купата на африканските нации в Габон, след като се наложи с 1:0 над Мароко и излезе начело в трета група. В другия мач от групата защитаващият титлата си тим на Кот Д'Ивоар и Того завършиха 0:0.

След нулево първо полувреме Конго стигна до успеха след попадение на Жуниор Кабананга в 55-ата минута. В последните минути конгоанците доиграха в намален състав след втори жълт и червен картон за резервата Джойс Ломалиса. Мароканците бяха близо до изравнителния гол в 87-ата минута, но вратарят на Конго Лей Матампи спаси с удара с глава на Юсеф Ел Араби.

В другия мач от група С носителят на трофея Кот Д'Ивоар започна защитата на купата си с нулево равенство срещу Того. Котдивоарците бяха считани за фаворит в този мач, но изиграха посредствен мач и двете нули бяха логичен завършек на срещата.