„Монтана“ с нова победа във волейболната Суперлига

„Монтана“ постигна нова победа във волейболната Суперлига

Лидерът в мъжкото ни волейболно първенство „Монтана Волей“ постигна нова победа в Суперлигата, след като в 13-я кръг победи с 3:0 гейма Черно море като гост.

За гостите от „Монтана“ липсваха централния блокировач Иван Латунов и разпределителя Любомир Агонцев, които се възстановяват от контузии. За сметка на това дебют направи новото попълнение - руменцьт Александру Захар, който приключи срещата с 11 точки.

Най-голяма интрига имаше във втората част, когато волейболистите на „Черно море“ успяха да поведат още от началото на гейма, но опитът на гостите сложи точка на спора.

Най-резултатен за „Монтана“ беше Александър Симеонов с 16 точки, а Златко Кьосев добави 12. За варненци Вангел Велинов отбеляза 13 точки.

В останалите мачове: „Марек Юнион Ивкони“ – „Тетевен Волей“ 1:3, „Арда“- „Миньор“ 3:1, „Левски“ – „Нефтохимик“ 3:1 и „Пирин“ – „Добруджа“ 3:0 гейма. Днес играят ЦСКА – „Славия“.

Начело в класирането е „Монтана“ с 37 точки, пред ЦСКА и „Пирин“ с по 28.