от 15.00 часа

ЦСКА спечели срещу лидера „Монтана“

ЦСКА победи лидера „Монтана“ с 3:1 гейма

ЦСКА спечели гостуването си на лидера „Монтана“ с 3:1в най-интересния мач от 14-ия кръг на волейболното първенство при мъжете.

Двубоят, който се игра пред около 800 зрители в зала „Младост”, се превърна в истински волейболен празник, а въпреки подкрепата от трибуните домакините загубиха първата част с 20:25.

Във втория гейм „Монтана“ победи с 25:23, но това бе всичко, което можа да направи.

В следващите два гейма „червените“ имаха тотално превъзходство и ги взеха съответно на 15 и на 17 точки.

„Нефтохимик“ се завърна на победния път, след като надигра с категоричното 3:0 „Марек“.

Така волейболистите на Петър Дочев се завърнаха триумфално в своята зала "Младост", след като не бяха играли в нея от повече от два месеца. За последно те приема там „Добруджа“ на 21 ноември миналата година.

„Левски“ спечели като гост Славия с 3:1 гейма.

С този успех „сините“ записаха осма победа, а „Славия“ записа поредно поражение, като е на последно място без победа и актив от 2 точки.

В останалите срещи от 14-ия кръг: „Добруджа“ – „Арда“ 3:0, „Миньор“ – „Черно море“ 3:0 и „Тетевен Волей“ – „Пирин“ 2:3.

„Монтана“ остана начело в класирането с 37 точки, ЦСКА е с 34, а „Пирин“ и „Добруджа“ имат по 30.