"Лудогорец" загуби от поляци в Турция

Снимка: ПФК Лудогорец

Българският футболен шампион Лудогорец загуби с 0:1 от четвъртия в полското първенство Термалика Нецеча.

Това беше първо поражение за тима на Георги Дерменджиев в зимната подготовка.

Дерменджиев не можеше да разчита в двубоя на една от звездите на тима Джонатан Кафу, който пропусна мача заради грипно заболяване.

Поляците започнаха по-активно и заслужено откриха резултата в 17-ата минута, когато украинският централен защитник Артьом Путивцев засече с глава от границата на малкия пеналт центриране от корнер от дясно.

Следващата проверка на Лудогорец е на 4 февруари срещу Злин (Чехия).

Съставът на Лудогорец: Владислав Стоянов (74-Ренан), Сисиньо (46-Йордан Минев), Козмин Моци (75-Игор Пластун), Хосе Луис Паломино, Натанаел, Светослав Дяков (52-Лукас Саша), Абел Анисе, Джоди Лукоки (80-Жоао Пауло), Марселиньо (80-Густаво Кампаняро),Вандерсон (80-Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешерю (76-Жуниор Кишада)