„Пирин“ спечели срещу „Монтана“ във волейболното първенство

Волейболистите на "Монтана" загубиха гостуването си в Разлог

Венцислав Георгиев отбеляза 28 точки, а неговия „Пирин“ (Разлог) спечели с 3:1 гейма срещу „Монтана“, в най-интересната среща от 17-ия кръг на волейболното първенство при мъжете.

Мачът беше в голямата си част равностоен, но „Пирин“ направи двойно по-малко грешки от своите съперници - 14:28, което донесе и победата на домакините.

Венцислав Георгиев беше героят с 28 точки, включително три от общо седемте отборни аса, а Костадин Гаджанов добави още 14 точки за победителите.

Така „Монтана“ остана с 40 точки в класирането, колкото има и първия ЦСКА, но „червените“ са с мач по-малко. „Пирин“ излезе на трето място с 37 точки. Четвърти е „Добруджа“, който отстъпи с 2:3 пред „Нефтохимик“ след като водеше с 2:0.

Останалите резултати: „Арда“ – „Славия“ 3:0 гейма, “Тетевен“ – „Миньор“ 1:3 и „Марек“ – „Черно море“ 3:0.