„Черно море“ с трудна победа над „Левски“

„Черно море“ записа много трудна победа над „Левски“ при завръщането на Дарин Великов начело на отбора.

Варненският тим надделя с 84:80 точки, в мач от 25-ия кръг на баскетболното ни първенство.

След едно равенство при 2:2 в началото на срещата, домакините успяха да поведат със 7:4. Гостите изравниха при 7:7, последва ново равенство при 11:11, след което домакините отново поведоха.

Отборът на „Левски“ успя да обърне резултата в своя полза при 17:16, но последваха две последователни тройки на Ангел Нацкин и варненци дръпнаха със 7 точки - 24:17.

През втората четвърт домакините показаха по-добра игра и в средата на частта успяха да поведат с 10 точки при 37:27. Последва силна серия на гостите и те успяха да реализират 9 срещу 2 точки и намалиха пасива си до 36:39. В края на частта обаче домакините показаха добра игра и на полувремето водеха с 8 точки - 46:38.

Варненци започнаха отлично третата част и за около две минути и половина игра поведоха с 12 точки - 57:45, а в края на частта увеличиха аванса си на 72:56.

„Левски“ започна последната четвърт с 8 поредни точки - 2 тройки и два реализирани наказателни удара. До края на мача обаче в играта и на двата отбора имаше много брак, но домакините успяха да го спечелят трудно с 84:80.