от 21.00 часа

"Атлетико" измъкна равенството на "Сантяго Бернабеу"

Гризман изравнява резултата на "Сантяго Бернабеу"

С късен гол на Антоан Гризман отборът на Атлетико Мадрид измъкна 1:1 при гостуването си на Реал Мадрид в дербито от 31-ия кръг на испанското футболно първенство.

Домакините прекъснаха серия от пет поредни победи и със 72 точки остават на върха на класирането, с 3 точки аванс пред Барселона.

Атлетико пък беше в поредица от шест успеха, а с 62 точки заема третото място.

Реал имаше превъзходство и можеше да реши всичко още преди почивката, но вратарят Ян Облак беше блестящ и спаси опасни удари на Карим Бензема на два пъти и на Гарет Бейл, а Кристиано Роналдо пропусна с глава от изгодна позиция.

Бензема пропиля нов шанс малко след почивката, а в 52-ата минута домакините заслужено поведоха. Тони Кроос центрира от фаул от дясно и Пепе с глава прати топката в мрежата.

Атлетико все пак стигна до равенството пет минути преди края, докато резервата Анхел Кореа пусна отличен извеждащ пас в наказателното поле между двамата централни защитници на съперника към Гризман и френският нападател преодоля хладнокръвно Кейлор Навас с удар в долния десен ъгъл на вратата на Реал.