"Олимпик" Марсилия разгроми "Сент Етиен" с 4:0

Снимка: Sportal.bg

Марсилия разгроми Сент Етиен с 4:0 в среща от 33-ия кръг на френското първенство, а Флориан Товен вкара два гола, с които увеличи личната си сметка на 12 и помогна за убедителната победа.

Марсилци събраха 51 точки и продължават битката с Бордо (52) и Лион (54) за място в Лига Европа, а в същото време се откъснаха и на 6 пред Сент Етиен, който остана зад тях. Начело е Монако със 77, пред Пари Сен Жермен със 74 и Ница със 73.

Други двама бивши играчи на Сент Етиен- Бафетимби Гомис и Димитри Пайе, също се разписаха, за да оформят крайното 4:0 и така сложиха край на серията от три поредни равенства. Товен асистира и за гола на Гомис, от който стана 2:0, а гостите от Сент Етиен така и не успяха да създадат сериозно напрежение пред вратаря Йоан Пеле. В 58-ата минута Товен направи 3:0 и така подобри личното си постижение от 10 попадения в един сезон, поставено през 2012/2013 като играч на Бастия. Крайното 4:0 с гола на Пайе стана в 91-ата минута.