Ден след изборите, в студиото на „Нашият ден“ поканихме за коментар на отминалата кампания и резултата, студенти от УНСС. Гледната точка на бъдещите специалисти е важна, защото се предполага, че младите хора в България са тези, които трябва да определят посоката на социално и икономическо развитие.
Избрахме да ви запознаем с:
Кристин Красимирова, която учи "Медии и икономика" в УНСС. Обича сцената във всичките й проявления: песни, танци, актьорско майсторство;
Любомир Дренски, студент по „Политология“. Любимата му книга е "House of Cards". Играе футбол, учи се да прави политологични анализи;
Христо Иванов, който също учи „Политология“ и вижда себе си като политик. Шахматист е и човек на каузите.
Заедно със студентите в студиото влезе и Катя Михайлова, преподавател по социология в УНСС.
Събеседниците откроиха темата „образование“ като акцент в предизборните обещания на партиите. „Търсенето определя предлагането“ категоричен е Христо и допълва: „Лично според мен, тези избори послужиха на тези, които влязоха в Парламента и не послужиха на тези, които са отвън. Дясното беше заместено от Марешки.“
Гостите в студиото коментираха проблема с фалшивите новини по време на предизборната кампания и популизмът, който отново се използва като успешен ресурс от страна на политиците. Като позитивен модел беше определен статута на новите лица в политическите партии, които успешно свършиха работата си в предизборната борба.
Катя Михайлова сравни Парламент 44 с „параграф 22“ умножен по 2:
Има поука от тази книга „Параграф 22“. И едната поука, която можем да изведем е, че ако разчитаме само на организация и бюрокрация, тогава изпадаме в ситуация на „параграф 22“.