"Кротоне" и Александър Тонев останаха в елита на Италия

Александър Тонев

"Кротоне" и Александър Тонев се спасиха от изпадане във втора дивизия на Италия.

В среща от последния 38-и кръг "Кротоне"  победи с 3:1 у дома срещу "Лацио" и има актив от 34 точки на 17-а позиция в крайното класиране.

Българският национал Тонев беше титуляр за победителите, като отстъпи мястото си на терена на Андрей Котник секунди преди края на двубоя.

Андреа Налини изведе домакините напред в резултата в 14-ата минута с хубав удар след подаване на Маркус Роден. Само осем минути след това Диего Фалчинели прати топката във вратата на "орлите" с глава след центриране от фаул на Андреа Барберис.

В 26-ата столичани намалиха аванса на "Кротоне" с гол от дузпа, вкаран от Чиро Имобиле. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение на Марио Сампиризи срещу Патрик в наказателното поле.

Три минути преди края на първата част Бастош от гостите получи втори жълт и съответно червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

В 60-ата минута Налини вкара с глава втория си гол в мача, правейки резултата 3:1 след центриране на Джамарко Ферари.