„Кливланд“ спря похода на „Голдън Стейт“

ЛеБрон Джеймс в акция

ЛеБрон Джеймс записа рекорден за финални серии девети трипъл-дабъл, а Кайри Ървинг отбеляза 40 точки при победата на „Кливланд“ със 137:116 срещу „Голдън Стейт“, с което шампионите запазиха шансове за дублиране на титлата си в Националната баскетболна лига.

Също като през миналата година, след четири мача „Кливланд“ изостават с 1:3 успеха, а сега предстои пети двубой в Оукланд.

"Имаме шампионски ген", категоричен бе Джеймс, който счупи рекорда на легендата Меджик Джонсън с деветия си трипъл-дабъл във финална серия.

ЛеБрон завърши мача с 31 точки, 10 спечелени борби и 11 асистенции.

Шампионите от миналата година отбелязаха 86 точки само за първото полувреме и удържаха чудовищния си аванс в луди последни две четвъртини.

„Уориърс“ минаха на парад през Западната конференция и бяха на 48 минути от партито, което планираха цяла година, но 35-те точки на Кевин Дюрант не бяха достатъчни.

Той не получи особено голяма помощ и от Стеф Къри, който вкара едва 14 точки.