от 21.00 часа

ЦСКА-София с престижен успех срещу „Зенит“

"ЦСКА-София" победи с 2:1 "Зенит" в контрола

ЦСКА-София постигна престижна победа срещу водещия руски „Зенит“ с 2:1 във футболна контрола, играна в Австрия.

"Червените" направиха обрат след голове на Фернандо Каранга и Кевин Меркадо.

ЦСКА изигра силен мач и доминираше в големи периоди от мача.

Така "червените" постигнаха втора поредна победа срещу отбор, воден от знаменития италиански специалист Роберто Манчини, след като миналата година, начело с Христо Янев тогава ЦСКА, надигра „Интер“ начело с Манчини, пак по време на лятната подготовка.

„Зенит“ поведе в 16-а минута, когато Георги Китанов не успя да улови топката и я "сервира" на крака на Андрей Панюков, който с лекота я вкара в опразнената врата.

Попадението не смути играчите на ЦСКА и те успяха да изравнят секунди преди края на първата част.

Триходова комбинация Енрике-Десподов-Каранга завърши с гол на последния.

След почивката Каранга направи няколко пропуска, като най-чистото положение пред бразилеца се откри в 53-а минута, когато той получи пас от Меркадо, но стреля покрай вратата.

В 60-а минута Роберто Манчини смени почти целия състав и "червените" се възползваха от това, като в 63-а минута Кевин Меркадо вкара втори гол за ЦСКА с диагонален шут.

Веднага след това „Зенит“ можеше да изравни след корнер, но Панюков уцели левия страничен стълб.