Пиронкова пропусна победа срещу втората в света

Цветана Пиронкова

Цветана Пиронкова пропусна шанса за победа срещу втората в световната ранглиста по тенис - румънката Симона Халеп. В осминафиналния мач в Ийстбърн (Англия) нашата тенисистка отстъпи след 2 часа и 40 минути игра - 7:6, 6:7 и 5:7.

Мачът бе доигран днес, след като вчерашният дъжд го прекъсна при сет, 2:1 гейма и 40:30 за Пиронкова. Тя поведе и с 3:1, но последваха 4 поредни гейма за румънката. Цвети успя да изравни, стигна се до нов тейбрек, който Халеп спечели със 7:4.

И в решаващия трети сет Пиронкова първа стигна до пробив, поведе с 4:2, но пропусна да затвърди преднината от 2 гейма. При 5:5 последният пробив в мача бе за румънката, която в четвъртфиналите ще играе срещу датчанката Каролин Возняки.