"Реал" Мадрид сбърка срещу "Леванте"

Реал Мадрид допусна втора грешка в отсъствието на голямата си звезда Кристияно Роналдо, след като завърши наравно 1:1 у дома срещу Леванте в мач от третия кръг на испанското първенство.

Това остави европейските клубни шампиони на четвърто място с пет точки, докато големият съперник Барселона е с две победи от два мача.

Леванте откри изненадващо резултата на "Бернабеу" в 12-та минута, когато Иван Лопес центрира в наказателното поле, където Иви Лопес се възползва от грешка на защитата на домакините и вкара от близко разстояние. Реал Мадрид изравни в 36-та минута след гол на Лукас Васкес след центриране, но европейските и световни шампиони не успяха да намерят отново вратата на съперниците си и разочароваха собствената си публика.

Реал Мадрид завърши мача с десет души на терена, след като Марсело беше изгонен в последните секунди на редовното време. В 89-та минута той пропусна да се разпише за 2:1, след което ритна съперник.

Леванте е равен по точки с Реал Мадрид и заема временно петото място в класирането.