"Олимпик" (Марсилия) надигра като гост "Ница" с 4:2

"Ница"-"Олимпик" (Марсилия) 2:4

"Олимпик" (Марсилия) надигра като гост Ница с 4:2 в среща от осмия кръг на френската Лига 1.

Марио Балотели вкара първия гол в мача след подаване на Леес Мелу и даде преднина на домакините, а Жан-Мишел Сери я удвои след пас на Менди.

Марсилци обаче върнаха едно попадение чрез Лукас Окампос, а в 41-вата минута стигнаха и до изравняване на резултата, след като Пиер Леес Мелу си вкара автогол.

Гостите направиха и пълен обрат още преди почивката, след като Лукас Окампос вкара втория си гол в мача.

Малко след почивката бившият халф на Байерн Луис Густаво оформи крайния резултат в срещата далеч преди последния съдийски сигнал. В 66-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Луис Густаво получи директен червен картон, но и това не помогна на „орлетата” да надигнат глави.

След четвъртата си загуба за сезона "Ница" е на десето място с 10 точки. "Олимпик" (Марсилия) излезе на трето място с 16 точки и на 6 зад лидера ПСЖ.