от 21.00 часа

"Интер" - "Милан" 3:2 в дербито на Милано

Икарди отбеляза три гола във вратата на Милан

"Интер" Милано победи драматично с 3:2 срещу "Милан" в зрелищното дерби от осмия кръг на италианския шампионат пред близо 80 хиляди зрители.

"Нерадзурите" поведоха в резултата срещу градския си съперник с технично попадение на Мауро Икарди след асистенция на Клаудио Кандрева.

Четири минути след почивката опасен шут на Андре Силва срещна гредата на вратата на "Интер". В 56-ата минута Сусо изравни с удар от разстояние, но "черно-сините" отново си върнаха аванса седем минути след това. Точен пак беше Икарди, който засече във вратата центриране отляво на хърватина Иван Перишич.

В 81-ата минута Фабио Борини центрира, Джакомо Бонавентура с глава прати топката във вратата на символичните домакини след грешка на вратаря Самир Ханданович.

"Интер" прояви характер и спечели ценната победа след третия гол на Икарди в двубоя, реализиран от дузпа в 90-ата минута. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение на Рикардо Родригес в наказателното поле срещу Данило Д'Амброзио.

Мауро Икарди вече има девет гола за първенство през настоящата кампания.

"Нерадзурите" са на второ място във временното класиране с актив от 22 точки, докато лидерът "Наполи" има 24 точки. "Милан" остава в средата на Серия А с 12 спечелени точки.