Новакът "Страсбург" пропусна да накаже "Олимпик" Марсилия

Руди Гарсия не е доволен от представянето на неговия Олимпик срещу Страсбург

"Олимпик Марсилия" завърши наравно 3:3 при гостуването си срещу новака "Страсбург" в последния двубой от деветия кръг във френския шампионат.

Гостите поведоха в резултата още в петата минута, когато Димитри Пайет вкара със силен удар след пас на Джордан Амави.

"Страсбург" изравни чрез Жан Аолу след точно 31 минути игра. Три минути след почивката марсилци отново взеха аванс след автогол на Бакари Коне, който прати топката в мрежата на домакините след центриране от фаул на Морган Сансон.

Домакините се добраха до равенството след гол на Коне с глава в 60-ата минута.

Четвърт час преди изтичане на редовното време Димитри Лиенар шутира от дистанция, топката се отби в Адил Рами и да трети път влезе във вратата на "Олимпик".

Новакът в елита пропусна да вкара четвърти гол във вратата, пазена от Стив Манданда. В 80-ата минута Стефан Баокен от съвсем близка дистанция прати топката в страничната греда, а при последвалата добавка Мартен Терие стреля покрай вратата.

Марсилци се добраха до точката след късно попадение на Костас Митроглу в 88-ата минута. Голът падна при добавка след удар на Джордан Амави и отбиване на топката от вратаря Бингуру Камара.

След това равенство "Страсбург" остава в зоната на изпадащите в Лига 1 с актив от само 6 точки. "Олимпик" е на четвъртото място в класирането със 17 спечелени точки.