Андрей Гълъбинов с асистенция при загубата на "Дженоа" от "Наполи"

Андрей Гълъбинов

Андрей Гълъбинов асистира за първия гол на "Дженоа" при поражението на генуезците с 2:3 от" Наполи" в мач от десетия кръг в Серия "А".

Още в четвъртата минута Гълъбинов изведе съотборника си Адел Таарабт сам срещу Пепе Рейна и бившият играч на "Куинс Парк Рейнджър" откри за 1:0.

"Наполи" обаче отговори още до края на първата част с два гола на Дрийс Мертенс. Белгиецът изравни в 14-ата минута, а в 30-ата направи обрата пълен.

В 60-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, след като Ервин Зуканович си отбеляза автогол след удар на Мертенс. Малко след това Гълъбинов бе заменен.

Все пак в 76-ата минута "Дженоа" стигна и до втори гол, а негов автор стана Армандо Ицо, който бе точен с глава.

С победата "Наполи" се върна на върха в Серия "А" с 28 точки, две повече от втория "Интер и на три пред шампиона "Ювентус".

"Старата госпожа" постигна лесен успех с 4:1 като домакин над новака СПАЛ.

Федерико Бернардески и Пауло Дибала дадоха аванс от два гола на "Ювентус" още до средата на първото полувреме, а 10 минути преди неговия край Алберто Палоски намали на 1:2.

"Ювентус" обаче подпечата победата си през втората част, когато Гонсало Игуаин и Хуан Куадрадо се разписаха за крайното 4:1.

"Рома" се наложи с 1:0 над "Кротоне" като домакин. Единственото попадение в срещата падна в 10-ата минута, когато Диего Пероти бе точен от дузпа.

За гостите мача пропусна българският национал Александър Тонев, който е с травма.

"Милан" взе първа победа в Серия "А" след поредица от четири мача без успех, след като се наложи с 4:1 над "Киево" като гост.

"Лацио" продължи със силното си представяне от началото на сезона, след като победи с 2:1 като гост "Болоня".

В друг интересен мач "Фиорентина" се наложи с 3:0 над "Торино".