"Интер" отново излезе втори в Италия

"Интер" победи "Верона" с 2:1 като гост в последен мач от 11-ия кръг на Серия А.

Отборът на Лучано Спалети спечели трудно трите точки и заедно с "Наполи" са единствените отбори без загуба от началото на сезона в калчото.

Успехът върна второто място на "нерадзурите" в таблицата с изоставане от 2 точки след лидера "Наполи".

Любопитно е, че Лучано Спалети заложи на един и същи титулярен състав на "Интер" в пети мач този сезон, но победата не дойде никак лесно срещу борещия се за оставане в елита тим на "Верона".

Борха Валеро се възползва от пас на Антонио Кандрева и даде аванс на "Интер" с гол в 36-ата минута.

В 59-ата минута видеоповторение помогна на "Верона" да изравни. Първоначално реферът даде сигнал играта да продължи, но след като изгледа повторение на ситуацията видя нарушение на вратаря Ханданович срещу Алесио Черчи и отсъди дузпа, превърната в гол от Джампаоло Пацини.

Победното попадение за "Интер" вкара Иван Перишич в 67-аат минута.