„Монтана“ с драматична загуба в Словения

Баскетболистките на "Монтана" загубиха в Словения

„Монтана“ загуби драматично с 65:68 точки при гостуването си в Словения на „Атлет“ (Целие) в среща от 2-ра група на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Българският отбор игра силно и поведе с 23:10 точно 1.47 минути преди края на първия период.

Във вторите 10 минути от двубоя словенките обърнаха развоя на събитията и се оттеглиха с точка аванс на почивката - 38:37.

В завързаната трета четвърт отново домакините бяха по-точни в стрелбата от дистанция и това им позволи да дръпнат в резултата с 5 точки - 50:45.

Финалният щурм на „Монтана“ не донесе успех и в последните 10 минути българките успяха да намалят изоставането си само с две точки.

По-малко от минута преди края „Атлет“ водеше с 66:63, но неуспешна атака на гостенките ги лиши от възможността да доведат двубоя до продължение.

Андреа Марич беше най-резултатна за победителките с 15 точки.

За „Монтана“ Сара Бут и Христина Иванова се отличиха с по 14 точки. Даниела Петева добави още 12.

Българският тим заема второ място в класирането с 12 точки, докато лидерът „Атлет“ е с актив от 13 точки.